DESCRIERE JOB

Candidatul ideal

- Specialist cu minim 1 an experiență în dezvoltarea de campanii PPC: strategie, implementare, optimizare, raportare

- Are cunoștințe de marketing online, Google Analytics, PPC (Google Ads, Facebook Ads, Remarketing, Retargeting, A-B Testing) și web analytics

- Noțiuni basic de SEO

- Demonstrează capacități de analiză și sinteză, precum și viziune strategică, concentrare pe cifre și măsurarea succesului campaniilor sau acțiunilor inițiate

- Este o persoană flexibilă și lucrează bine atât individual, cât și în echipă

Reprezintă avantaj:

- Cursuri de specializare în domeniul marketingului
- Capacitate de analiză, planificare și organizare

Responsabilități:

- Planifică, implementează, monitorizează campaniile de marketing online pentru platformele companiei (atât în România, cât și țările din regiune) și adaptează strategiile în funcție de evoluția acestora

- Colaborează cu departamentul de marketing referitor la obiectivele fiecărei campanii în parte

- Efectuează periodic analize și rapoarte

- Realizează analize de cuvinte cheie relevante campaniilor PPC

- Optimizează costurile și urmărește constant performanța campaniilor

Despre Undelucram

Platforma ce găzduiește informații despre mediul de lucru, informații oferite de către persoane ce interacționează sau au interacționat din punct de vedere profesional cu firme de pe teritoriul României si al Republicii Moldova. Platforma găzduiește, de asemenea, informații de interes public din domenii diferite precum resurse umane, piața locurilor de muncă, salarizare etc, informații structurate atât sub formă de articole, cât și sub formă unor discuții de tip forum.

Platforma Undelucram este prezența în opt țări: România, Ungaria, Cehia, Grecia, Republica Moldova, Ucraina, Polonia si Bulgaria.